مدیریت مالی

وظایف-مدیریت-مالی-شرک-حسابداری-موسسه-حسابداری-مشاورین-تهران-و-شرکا

فهرست محتوا

وظایف مدیریت مالی

مدیریت مالی یک واحد اقتصادی وظیفه تجزیه و تحلیل رویداد های مالی ، برنامه ریزی مالی ، تامین بوجه و ارائه گزارشات مالی را دارند .

و همینطور مدیران مالی وظایف سازمان دهی ، هدایت سازمان و همینطور کنترل سازمان را بر عهده دارند .

 مدیریت منابع ، بررسی بهای تمام شده کالای تولید شده ، قیمت گذاری ها، مدیریت هزینه ، تامین بودجه ی شرکت ،

بالابردن دریافتی های شرکت و همینطور استفاده از وجوه شرکت و در نهایت کنترل ورودی و خروجی وجوه نقد شرکت برعهده ی مدیریت مالی می باشد .

 مدیران مالی برای تصمیم گیری های مناسب در رابطه با شرکت باید صورت های مالی را به خوبی تجزیه و تحلیل کرده و بایک آینده نگری و برنامه ی مناسب در رابطه با مسائل مالی شرکت تصمیم گیری نمایند ،

شرکت حسابداری با توجه به سابقه و علم بالای خود این اطمینان را به اشخاص حقیقی و حقوقی می دهد که مسائل مالی به بهترین شکل ممکن ارئه شود و مسیر موفقیت را برای اشخاص حقیقی و حقوقی هموار سازد .

موسسه حسابداری با توجه به سابقه  بالای خود در زمینه ی مدیریت مالی میتواند تصمیم های لازم را برای واحد های اقتصادی گرفته و مسائل را به بهترین شکل ممکن حل کند و با بکارگیری مبانی اقتصادی امور کسب و کار اشخاص را مدیریت کرده و آنها به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند .

گزارش های مالی

گزارش های مالی در حال حاضر بهترین وسیله برای شناسایی و ارزیابی واحد تجاری می باشند .

 گزارشگری مالی به استفاده کنندگان کمک می کند که شناخت سریع و باکیفیت تری نسبت به واحد تجاری داشته و بتوانند به درستی در رابطه با واحد تجاری تصمیم گیری کنند .

یکی از وظایف مدیران مالی تجزیه و تحلیل گزارشات حسابداری است ،

شرکت حسابداری / موسسه حسابداری با تکیه بر مدیران مالی متخصص خود میتواند تمام خدمات حسابداری و مدیریتی را ارائه داده و باتوجه به سابقه بالای خود میتواند به خوبی مسائل را تجزیه و تحلیل کرده و مشاوره های لازم را ارائه دهد .

گزارشات مالی باید شفاف و صریح باشد که استفاده کنندگان بتوانند به راحتی آن را بررسی کرده و مورد استفاده قرار دهند،

 شرکت حسابداری / موسسه حسابداری میتواند پرکاربرد ترین گزارشات مالی را بصورت ساده و دقیق ارائه داده و اشخاص حقیقی و حقوقی را در را توسعه و پیش رفت همراهی کند .

نیاز اشخاص به تجزیه و تحلیل گزارشات مالی

نیاز ها به گزارشات مالی گسترده است ، بعنوان مثال اشخاص برون سازمانی برای سرمایه گذاری در یک واحد تجاری علاوه بر بررسی صورت های مالی موسسه نیاز دارند که مسائل مالی را تجزیه و تحلیل کرده و با سنجش میزان کارایی و اثر بخشی ، در مورد واحد اقتصادی تصمیم گیری کنند.

 و همینطور اشخاص دورن سازمانی که بصورت مستقیم برای شرکت و روند پیش روی شرکت تصمیم گیری می کنند ، برای تصمیم گیری در رابطه با شرکت به گزارشات دقیق مالی نیاز داشته و با توجه به گزارشات مالی و تجزیه و تحلیل های صورت گرفته برای شرکت تصمیم گیری می کنند

تجزیه و تحلیل صورت های مالی و همینطور وضعیت اقتصادی و مالی  شرکت یکی از حساس ترین وظایف مدیران مالی می باشد که به صحیح ترین شکل ممکن باید انجام شود.

و همینطور موسسه حسابداری این تضمین را به اشخاص می دهد که فعالیت های خود را در زمینه های مدیریت مالی و حسابداری به صحیح ترین شکل ممکن انجام داده و بهترین بازده را داشته باشد .

ارتباط مدیریت مالی با سرمایه گذاری

مدیران مالی با توجه به اطلاعات در دست و انتخاب فرصت های مناسب برای بودجه ی سرمایه ای اشخاص تصمیم گیری کرده

و باتوجه به وضعیت بازار و میزان سرمایه ، مدیران مالی سعی می کنند که سود دهی را به حداکثر رسانده و بیشترین بازده را از سرمایه ی بودجه شده داشته باشند .

لازم به ذکر است که بودجه بندی سرمایه عبارت است از برنامه ریزی برای سرمایه گذاری های اشخاص حقیقی و حقوقی ،

که شرکت حسابداری با توجه به مدیران مالی ارشد خود اینکار به خوبی میتواند انجام دهد .

سرمایه گذاری در دارایی های فعلی شرکت نیز بخشی از تصمیمات سرمایه گذاری است که توسط مدیران مالی انجام شده و به عنوان تصمیمات سرمایه در گردش شناخته میشود .

مدیران مالی با توجه به منابع و وضعیت موجود میتوانند در رابطه با افزایش بودجه و یا افزایش سرمایه از منابع مختلف با شاخص هایی مانند نوع منبع تامین مالی و یا تامین سرمایه ، دوره ی مالی مد نظر ،

هزینه های تامین مالی و یا تامین سرمایه ی مدنظر و شرایط بازگشت پرداختی بابت هزینه های انجام شده تصمیم گیری کنند .

لازم به ذکر است که مدیران مالی باید به سوالات اکنو کجا هستیم ؟ و به کجا خواهیم رفت ؟ باید پاسخ دهند ،

و برای آینده ی مالی بهتر موسسه ی اقتصادی باید ایده های عملی و سازنده داشته باشند که موسسه حسابداری با بررسی وضعیت موسسات اقتصادی میتواند وضعیت فعلی آنها را بیان کرده و آنها را در مسیر پیشرفت و توسعه همراهی کند .

 مدیران مالی شرکت حسابداری میتوانند بهترین مشاور برای اشخاص حقیقی و حقوقی باشند.

 

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 

نوشته شده توسط:  مشاورین تهران و شرکا

جستجوهای مرتبط با ما شرکت حسابداری , شرکت حسابداری تهران، شرکت حسابداری در تهران، حسابداری تهران،حسابداری در تهران،  مشاوره مالی، مشاور مالیاتی، موسسه حسابداری ، موسسه حسابداری در تهران ، خدمات حسابداری، خدمات حسابداری تهران، خدمات مالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان با متخصصین تی سی پی

صفحه اصلی - اسلایدر

آخرین ارسالات

واتساپ
تماس با ما