گزارش مدیریتی

گزارش مدیریتی ، شرکت حسابداری ، مشاورین تهران و شرکا
فهرست محتوا

گزارش مدیریتی برای اداره یک سازمان، واحد انتفاعی و یا به طور کلی بنگاه اقتصادی مهم است چرا که در راستای اهدافی که از پیش تعیین شده تصمیمات باید صحیح و به موقع باشد. مدیران برای اخذ این تصمیمات نیاز به اطلاعات گزارشات مالی دارند.

گزارش مدیریتی حاوی اطلاعاتی درباره رویدادهای انجام شده در گذشته، نزدیک یا در حال انجام هستند، که راه را برای اخذ تصمیمات صحیح، دقیق و به موقع برای دریافت کننده گزارش هموار می سازند. برای انجام اینکار می توانید از شرکت حسابداری کمک بگیرید و از خدمات حسابداری بهره ببرید.

انواع گزارش مدیریتی پرکاربرد

ترازنامه ( بیلان، صورت وضعیت مالی )

سود و زیان ( صورت عملکرد مالی )

صورت جریان وجوه نقد

گزارش عملکرد فروش

گزارش جریان نقدینگی

بودجه

ترازنامه

یکی از صورتهای مالی است که وضعیت اقلام مالی یک شرکت را در یک تاریخ مشخص نمایش می‌دهد. صورت مالی ترازنامه همان معادله حسابداری است و میزان دارایی و بدهی و سرمایه یک شرکت را در یک تاریخ معین (دوره مالی) نشان می‌دهد.

اجزای صورت مالی اساسی ترازنامه و گزارش حسابداری شامل دارایی، بدهی، سرمایه و حقوق صاحبان سهام می باشد.

دارایی = بدهی + سرمایه (حقوق صاحبان سهام)

صورت سود و زیان

صورت سود و زیان میزان درآمدها، هزینه‌ها، و همچنین سود و زیان آخر دوره که حاصل فعالیت‌ های عملیاتی و غیرعملیاتی شرکت هستند را گزارش می‌کند. نام دیگر صورت سود و زیان، صورت درآمد و هزینه است.

صورتحساب سود و زیان، بیانگر میزان سود یک شرکت در پایان سال مالی است و شرکت‌ها موظف‌اند در پایان سال مالی، صورت سود وزیان خود را منتشر و با گزارشی با عنوان سود و زیان، میزان سود آوری خود را به سهامداران اطلاع دهند.

صورت جریان وجوه نقد

صورت جریان وجوه نقد تغییرات وجوه نقد یا همان پول را نشان می دهد. داده های کلی مربوط به کلیه ورودی های نقدی یک شرکت را که از فعالیت های در حال انجام و سرمایه گذاری های خارجی دریافت می کند ارائه می دهد. همچنین شامل کلیه وجوه خروجی نقدی است که برای فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری در یک دوره معین پرداخت میشود.

گزارش عملکرد فروش

در این گزارش سود و زیان محصولاتی که به فروش رسیده اند گزارش داده می شود که منجر به تصمیمات مهمی می گردد. در این گزارش مدیریتی مرتب بودن بر اساس سن باید صورت بگیرد. گزارشات بدست آمده به مدیران در تصمیم گیری برای ادامه یا قطع فروش کالا کمک می کند. در این گزارش برآورد سرمایه مورد نیاز امری ضروریست که از گزارش های دیگر بدست می آید.

هدف از تهیه این گزارش ارائه یک تصویر کلان از خروجی های مرتبط با فروش شرکت در یک بازه زمانی مشخص است.

این گزارش به طور کلی وضعیت فروش های انجام شده، فروش های موفق و فروش های در جریان را نمایش می دهد.

گزارش جریان نقدینگی

جریان نقدینگی به معنای وارد کردن یا خارج کردن پول به کسب‌ و کار یا از کسب و کار است. سازمان‌ها از گزارش نقدینگی برای تحلیل موقعیت مالی خود و آمادگی کافی برای آینده استفاده می‌کنند؛ به طور کل، می‌توان گفت که نوعی برقراری تعادل است.

بودجه

بودجه بندی بخش مهمی از فرآیند برنامه ریزی در یک سازمان می باشد و یک راهنمای مناسب برای رسیدن به برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت سازمان است. در بودجه بندی علاوه بر تعیین هدف ها و بیان فعالیت های اجرایی اقدام به پیش بینی منابع مالی فعالیت ها می شود که شرکت حسابداری می تواند کمک شایانی در این راستا به کار فرما کند.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 

نوشته شده توسط :  مشاورین تهران و شرکا

جستجوهای مرتبط با ما : شرکت حسابداری، موسسه حسابداری، خدمات حسابداری، مشاوره مالی، خدمات مالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان با متخصصین تی سی پی

صفحه اصلی - اسلایدر

آخرین ارسالات

واتساپ
تماس با ما