پیمانکاری بعد از مناقصه وتاثیر شرکت حسابداری / موسسه حسابداری در روند حسابداری

پیمانکاری-بعد-از-مناقصه-وتاثیر-شرکت-حسابداری-و-موسسه-حسابداری-در-روند-حسابداری
فهرست محتوا

علت اهمیت حسن انجام کار

برای جلوگیری از خطا و کوتاهی در اجرای پیمان و همان طور برای اینکه پیمانکار از لحاظه قانونی متعهد به انجام پیمان خود باشد کارفرما از پیمانکار ضمانت حسن انجام کار تحویل میگیرد این ضمانت نامه خیلی مهم میباشد  و شرکت حسابداری یا خدمات مالیاتی همچنین موسسه حسابداری در زمان انجام کار مالی شرکت های پیمانکاری وجود آنرا چک میکنند زیرا درصد پرداخت آن و همچنین آزادسازی آن در حین محاسبات حسابداری مهم میباشد.

توجه داشته باشید برا آن که کار به صورت قانونی پیش برود ودر روند کار هیچ یک از طرفین فعالیت را رها نکند ودر پی آن ضررو زیان به اموال عمومی و یا خصوصی وارد نشود بین طرفین قراردادی بسته میود و شرایط کار در آن به صورت دقیق و کامل قید میگردد لازم به توضیح است که شرکت حسابداری یا موسسه حسابداری در زمانی که میخواهد حسابداری پیمانکاری را آغاز نمایند و فعالیت های مالی را به ثبت برسانند قرارداد پیمانکاری را چک کرده و تحویل میگیرند.

بعد از مرحله مناقصه زمانی که بعد جلسات عقد قرارداد صورت میگیرد ضمانت نامه ای که از پیمانکار برای شرکت در مناقصه گرفته شده است باطل میشود زیرا قرارداد منعقد شده ازنظرقانونی کفایت میکند.

با توجه به قرار داد منعقد شده پیمانکار وظیفه دارد در زمان تعیین شده کار را به کارفرما تحویل نماید و در صورتی که تهعد صورت گرفته انجام نشود با توجه به خسارت از قبل پیش بینی شده پیمانکار موظف به پرداخت خسارت میباشد.

علت وجود صورت وضعیت

پیمانکار در حین انجام فعالیت خود باید گزارشی جامع و کامل از مراحل انجام کار و همچنین از هزینه ها و مواد و مصالح موجود و مصرف شده برای کارفرما تهیه نماید که به این گزارش ها صورت وضعیت گفته میشود و همچنین طبق این صورت وضعیت ها کارفرما در طی اجرای پروژه مبالغی به پیمانکار پرداخت مینماید لازم به ذکر است که اگر فعالیت مالی و مالیاتی شرکت های پیمانکاری توسط شرکت حسابداری و یا موسسه حسابداری صورت میگیرد صورت وضعیت های تهیه شده توسط پیمانکار باید به شرکت حسابداری تحویل داده شود زیرا صورت وضعیت ها هم مانند حسن انجام کار برای محاسبات مالی توسط شرکت حسابداری یا موسسه حسابدری مهم میباشد .

رعایت مالیات موضوع ماده ۷۶

۵/۵ درصد قرارداد های پیمانکار به صورت علی الحساب و در دو بخش ۴ درصد و ۱/۵ درصد از قراداد پیمانکار کسر می گردد . ۴ درصد اول به صورت مالیات مقطوع کسر شده و ۱/۵ دصد بقیه هم به عنوان پیش پرداخت مالیات در نظر گرفته میشود و از حساب پیمانکار کسر و به حساب دولت ریخته میشود.

 

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 

نوشته شده توسط:   مشاورین تهران و شرکا

جستجوهای مرتبط با ما شرکت حسابداری , شرکت حسابداری تهران، شرکت حسابداری در تهران، حسابداری تهران،حسابداری در تهران،  مشاوره مالی، مشاور مالیاتی، موسسه حسابداری ، موسسه حسابداری در تهران ، خدمات حسابداری، خدمات حسابداری تهران، خدمات مالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان با متخصصین تی سی پی

صفحه اصلی - اسلایدر

آخرین ارسالات

واتساپ
تماس با ما